O nás

Na odpadový trh jsme vstoupili, abychom přinášeli inovace na poli recyklace plastového odpadu. Jsme tým lidí, kteří si ve své profesi zvolili cestu ochrany životního prostředí. 

O společnosti

Plastic Union je skupina společností specializující se na komplexní recyklaci komunálního a průmyslového plastového odpadu. Ekologicky přeměňuje odpadní plasty v druhotnou surovinu pro další využití v průmyslu, a to v souladu s principy oběhového hospodářství. Při zpracovatelské kapacitě 23 000 tun odkloní ročně na 1 300 kamionů plastového odpadu od skládek.

Za své ekologické inovace získala v roce 2019 Cenu Olomouckého kraje za přínos pro životní prostředí a byla oceněna v soutěži Českých 100 Nejlepších. Plastic Union zaměstnává na 150 lidí. Je členem české skupiny ette, která se zaměřuje na financování a řízení projektů s vyšším smyslem.

jiri balun

Ve společnosti Plastic Union věříme, že rozvoj projektů postavených na udržitelnosti je cesta správným směrem.  Odpady vnímáme jako cenný zdroj materiálů, který by neměl končit na skládkách, ale měl by se opětovně využívat. Šetříme tak přírodní zdroje pro další generace. 

Jiří Balun, CEO

Naše ocenění

ocenění
oceneni

Cena Olomouckého kraje  za přínos pro životní prostředí je pro nás velkou motivací, a o to více, když je výsledkem veřejného hlasování. Je pro nás důležité, že je veřejnost dobře informovaná o tom, že odpady, které se v našem areálu nacházejí, jsou určeny ke skutečné recyklaci, a věříme, že je to motivace i pro to, aby lidé v třídění odpadů nepolevovali.

100 nej
100 nej foto

Ocenění Českých 100  Nejlepších vnímáme jako potvrzení toho, že náš směr rozvoje postavený na udržitelnosti je správná cesta. Plastový regranulát se stává příležitostí pro výrobní firmy, které chtějí být ve svém přístupu šetrné k životnímu prostředí a zároveň generovat zisk díky opětovnému využívání odpadů jako cenných materiálů. 

Naše hodnoty

Výzvy

Demografický růst, změna životního stylu, rozvoj digitální ekonomiky, zvyšující se poptávka po energiích, stále vzácnější zdroje a rostoucí znečištění.

To jsou aktuální výzvy celoplanetárního rozměru, na které bude muset svět reagovat.

Vize

Svět zítřka tvoříme již dnes. Rozhodli jsme se budoucnost nepředvídat, ale tvořit ji. Chceme vědět a ovlivnit, jak se změní naše životy, společnost a byznys.

Budoucnost vidíme v rozvoji projektů a iniciativ, které nám umožní těmto výzvám čelit.

Hodnoty

Klíčovou roli v každém našem  projektu hrají zkušení a pracovití lidé a za každým projektem stojí příběh určující základní hodnoty pro naši práci.

Financujeme a řídíme projekty, které mají vyšší smysl a jejichž základem jsou inovace a udržitelnost. 

Dobrý business a dobrý úmysl mohou jít ruku v ruce.

member of ette

Skupina ette je ryze česká skupina, která investuje s vyšším smyslem. Financuje a řídí projekty ve čtyřech odvětvích: služby, technologie, udržitelnost a životní styl. Staví je na společném pilíři, a tím jsou inovace. Za inovativní přístup na poli udržitelnosti získaly její společnosti Cenu Olomouckého kraje za přínos pro životní prostředí nebo ocenění Českých 100 Nejlepších. Skupina ette působí na českém trhu více než 20 let, zaměstnává na 200 lidí a její působnost sahá do více než 20 zemí světa.

ette claim