Plastic Union se stává recyklačním partnerem projektu Druhý smysl obalům, za kterým stojí L’Oréal a Rossmann

Společnost L’Oréal Česká republika a síť drogerií Rossmann spouští v březnu 2020 projekt založený na sběru prázdných plastových obalů od kosmetických přípravků s názvem Druhý smysl obalům. Cílem je zrecyklovat co největší množství obalů a přeměnit je v druhotnou surovinu, která může posloužit pro výrobu nových produktů. O recyklaci obalů se postará skupina Plastic Union.

Zákazníci mohou nosit prázdné plastové obaly od kosmetických přípravků do deseti vybraných prodejen Rossmann, ve kterých jsou připraveny sběrné boxy. Vrácené obaly budou zrecyklovány v co největší míře dle technologických možností, aby následně posloužily jako surovina dle principů oběhového hospodářství. Na poli recyklace a maximálního využití vysbíraných obalů tak, aby neskončily na skládkách, se partnerem projektu stává skupina Plastic Union. Ta se zabývá recyklací plastových odpadů ze žlutých kontejnerů a výrobou postconsumer regranulátů.

“ V cirkulární ekonomice, stejně jako v divadle, platí, že není malých rolí. Proto si vážíme každého projektu na podporu šetření primárních surovin. Náš úkol v takových projektech nespočívá jen v samotné recyklaci, ale také v uzavírání partnerství, která skutečně vrátí námi zrecyklované plasty zpět do života, třeba využitím regranulátu ve výrobě nových produktů,“ 

uvedla Marta Augustýnková, PR manager skupiny Plastic Union. 

Více informací najdete v oficiální tiskové zprávě na tomto odkazu.